Jesteś tutaj: HomeWARTE UWAGIWYDARZENIA

W dniach 7-9 czerwca 2013 w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się po raz trzeci  Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych . To jedyna tego typu impreza w Polsce, 


poświęcona promocji tradycyjnego, małego serowarstwa i platforma wymiany poglądów i wzajemnej edukacji producentów i entuzjastów serowarstwa. To wydarzenie, którego nie można pominąć.

 

Festiwal to przedsięwzięcie typu not-profit, organizowane siłami społecznymi przez zapaleńców dla zapaleńców. Każdy, kto ma chęć, czas i pomysł może włączyć się do współorganizacji.  Wszystkich amatorów zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu jako oczekiwanych gości. Informacje festiwalowe będą sukcesywnie pojawiać się na stronie  festiwalowej: www.czasnaser.pl 
 
Zapraszamy również na nasze stoisko - Kozia Farma Złotna.

Trzeci Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych przeszedł do historii. Była to bardzo miła impreza o charakterze rodzinnego pikniku. Jak zwykle zgromadziła zapalonych serowarów z całej Polski oraz entuzjastów prawdziwego, zdrowego jedzenia. Można było zdegustować oraz kupić  pyszne sery farmerskie,  ale też prawdziwy chleb, przetwory warzywne i owocowe - np.  oryginalne musztardy, czy też niesamowite powidła śliwkowe.
 
W konkursie na najlepszy ser nagrodę główną zdobył ser Almatea Włodzimierza Przyjemskiego. W kategorii sery dojrzewające zwyciężył ser Samiego Lucyny i Sylwestra Wańczyków, a świeżych – pasta Jolanty i Pawła Pazdrowskich.
 
 
 
Dla nas, jako wystawców bardzo cenne było doświadczenie żywego kontaktu z odbiorcami w tak dużej liczbie. Szczególnie miłe były spotkania z klientami z ubiegłego roku, którzy pamiętali nas i z radością witali. Równie ważna była możliwość spotkania się kolegami po fachu, wymiana doświadczeń i wzajemne wspieranie się na niełatwej, serowarskiej drodze. Zapraszamy za rok!